776 740 482 info@cut-it.cz

Materiály pro zakázkové výplně

Není pěna jako pěna. Někdy musí být tuhá, aby se v ní dobře usadily i těžké předměty, někdy naopak měkká, aby ochránila například křehké sklo. No a občas potřebujete, aby ta pěna byla červená. Níže se můžete podívat, jaké všechny varianty si u nás můžete vybrat.

Základní materiály

Zesítěný polyethylen

Nejčastěji používaný univerzální materiál pro výplně odolných kufrů, dílenských vozíků nebo dárkových balení.

Polyurethan

Měkká pěna známá jako molitan se hodí pro křehké předměty a jednorázové obaly.

Zesítěná polyethylenová pěna

PE pěna s uzavřenou buněčnou strukturou je nejčastěji použivaný a nejuniverzálnější materiál, který najdete ve většině aplikací. Používá se v celé řadě tuhostí, nejčastěji od 15 do 45 kg/m3. Vyznačuje se velmi jemnou pěnovou strukturou, vysokou mírou ochrany proti nárazům i vibracím, nenasákavostí a exkluzivním vzhledem. K dispozici je primárně v základní antracitové barvě.

Horní vrstvu zakázkových výplní z PE pěny lze v případě vybraných aplikací opatřit tenkou vrstvou černé mikropryže, která chrání pěnu před mechanickým poškozením a zajišťuje dlouhodobý dojem kvality. Alternativně je možno horní vrstvu pouze tepelně upravit a zvýšit tak její životnost.

Černá PE pěna s krycí vrstvou z mikropryže

Černá PE pěna s upraveným povrchem

XPE pěna

XPE pěna je speciálně upravená PE pěna s prakticky neznatelnou strukturou. Oproti běžné PE pěně je odolnější a tužší a je tak předučena pro aplikace, jako jsou výplně na nářadí do dílenských šuplíků, pro ukládání těžších předmětů nebo jako materiál pro různé proložky či oddělovací přepážky. K dispozici je zpravidla v několika základních barvách (antracit, žlutá, červená, modrá, zelená nebo oranžová).

Horní vrstvu zakázkových výplní z XPE pěny lze v případě vybraných aplikací opatřit tenkou vrstvou černé mikropryže, která chrání pěnu před mechanickým poškozením a zajišťuje dlouhodobý dojem kvality. Alternativně je možno horní vrstvu pouze tepelně upravit a zvýšit tak její životnost.

Černá XPE pěna s krycí vrstvou z mikropryže

Černá XPE pěna s upraveným povrchem

Polyurethanová pěna

PU pěna je v obecné veřejnosti nejčastěji nazývána jako „molitan“, byť se jedná pouze o historický obchodní název. Polyuretanové pěny mají otevřenou buněčnou strukturu, jsou měkké, pružné a lehké. Jsou vhodné zejména jako výplně pro dárková balení nebo pro zákaznická balení drobných předmětů. PU pěna v tmavém barevném provedení totiž nabízí vysokou míru ochrany podpořenou příjemným vzhledem a nižší cenou, než v případě trvalejších PE pěn pro opakované použití.

PU pěny jsou pro svou měkkost a snadnou stlačitelnost rovněž vhodné pro speciální aplikace – typicky pro balení tenkostěnného skla a podobně křehkých výrobků. PU pěny jsou vyráběny jako rovné desky nebo ve speciálních tvarových úpravách (tzv. noppen, vajíčko nebo jehlan), které se používají jako ochranné výplně do vík kufrů nebo pro akustickou izolaci.

Polyurethanová pěna antracit

Polyurethanová pěna Noppen "vajíčko"

Nezesítěná polyethylová pěna

Nezesítěná PE pěna s uzavřenou buněčnou strukturou má velmi výraznou strukturu pěny, je tuhá a oproti jiným PE pěnám má výrazně drsnější povrch a je výrazně méně náchylná k mechanickému poškození nebo trvalým deformacím. S ohledem na její vlastnosti a méně exkluzivní vzhled se používá nejčastěji pro jednorázová balení přístrojů či elektroniky nebo pro uložení velmi těžkých součástek během přepravy. Nezanedbatelnou výhodou je také oproti zesítěným pěnám nižší cena.

Šedá MDPE pěna

Bílá MDPE pěna

Napište nám

Výroba: Divišovská 328, 258 01 Vlašim

Praha: Aktuálně pouze po tel. dohodě

776 740 482

info@cut-it.cz

Sídlo společnosti:

Cut-it s.r.o. Oškobrh 11 289 06 Opolany IČ: 08425396 DIČ: CZ08425396